ШЕВЧЕНКО проROCK. Національна філармонія України. Київ. 2024.03.10

70 грн.

Як новий
Запрошення
2024
Ukraine
шт.

 

10.03.2024
ШЕВЧЕНКО про ROCK
МУЗИКА СЛОВА Цикл музично-поетичних вечорів
ІВАН МАЛКОВИЧ
АНДРІЙ СЕРЕДА
КОМУ ВНИЗ
ЮРІЙ ЙОСИФОВИЧ
Liatoshynskyi Capella
БОГДАН ПЛІШ
«Шевченкіана» Андрія Єрмоленка
Третій з циклу музично-поетичних вечорів «Музика Слова» - Шевченківський вечір. Така традиційна для перших днів весни присвята, адже звертатися до Всесвіту Тараса Шевченка завжди актуально і щоразу неосяжно.
На церемонії вручення Шевченківської премії Іван Малкович поділився спогадами середини 1980-х: «Як же нам хотілося довести всьому світові, що Шевченко і модерний, і сучасний, адже з нього постійно ліпили тільки селянського романтика і таврувальника панів, понижуючи образ національного генія до постаті бідного кобзаря, що печально пощипує струни кобзи чи бандури… Але наша українська натура й далі продовжує зациклюватися на образі мученика, затінюючи істинний образ Шевченка-поета, чий "Кобзар" – особливо в часи без­дер­жав­ності – і аж дотепер правив нам за найвищу Конституцію Національного Духу. Багато поетів страждали і гинули, але небагато давали прихисток у слові цілій нації».
В програмі вечора звучатиме поезія та музика на слова Тараса Шевченка, що будуть виконані у творчій синергії поета та читця Івана Малковича та симфонічного оркестру та хору Liatoshynskyi Capella під орудою Богдана Пліша. Особливого звучання та тембральної глибини цьому вечору додасть виступ групи КОМУ ВНИЗ та Юрія Йосифовича.
Іван Малкович: «Бо справжні Шевченкові смисли в багатьох його творах звучать як важкий, глибокий рок, а не мелясна попса».