Гурт «Татхагата» створено в середині 90-их років минулого сторіччя групою молодих музикантів-однодумців, що прагнули реалізуватись у спільній творчості. В основі репертуару колективу лежали інструментальні композиції імпровізаційного характеру з елементами арт-року, використанням оригінальних та стилізованих санскритських текстів.
Один з перших виступів на сцені великого залу КПІ приносить гурту «Татхагата» третє місце на фестивалі-конкурсі рок-гуртів «Золотий Інтеграл». Згодом гурт має великий успіх на фестивалі у Вінниці «Happy birthday rock'n'roll». Після цього був ряд концертів на неформальних концертних площадках серед яких доречно згадати «Тут», а також виступ на екологічній акції «Великий дворник», що проходила у Києво-Могилянській академії під час святкування дня Києва.
В цей час у репертуарі гурту продовжують переважати інструментальні композиції – «судабузи», п'єси з заданою темою та імпровізаційним розвитком, а також з'являються пісні.
Гурт «Татхагата» дипломант фестивалю «Червона рута 97» у Харкові.
Протягом наступних років часто виступає на камерній сцені театру «Бенефіс», а також на таких потужних фестивалях як «Рок Екзистенція» та «Рок проти СНІДу та наркоманії». В цей період відбуваються зміни у репертуарі на користь пісенного матеріалу, що створювався на оригінальні тексти, вірші Богдана-Ігоря Антонича, на тексти шотландських та німецьких балад у перекладі Івана Франка. В той час у стилі гурту переважають елементи фолк-року, гранджу, і незмінно присутні «судабузи».
Після цього у діяльності колективу на якийсь час настає затишшя, що пов'язане з певними об'єктивними та суб'єктивними причинами.
У 2008 році гурт «Татхагата» оновленим складом записує максі-сингл «Проба пера». В нього увійшли старі і нові пісні, що частково відображають спектр стильових пошуків колективу.
Пісня «Бабина гора №1» увійшла до музичного оформлення історико-документальної притчі режисера Олега Чорного та сценариста Станіслава Цалика «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» (2014 рік).
Гурт «Татхагата» продовжує існувати працюючи у напрямку формування нових програм та запису повноцінного альбому. Актуальність та переконливість музичних ідей, що живлять музикантів гурту підтверджують успішні виступи колективу, зокрема в «Арт-клубі 44», клубі «Бабуін», клубі «Київ» (колишній «Майдан»), у музичному салоні магазину «МузТорг», а також на фестивалі етнічної музики «Шешори». Склад гурту протягом цього часу змінувався більше 20 разів. Крайній виступ відбувся під час запису ефіру програми Аліє Хаджабадінової CANLI STUDIO на телеканалі АТР. Під час цього запису партії барабанів на перкусії виконав син Ореста Криси Маркіян.
Примітки:
- Татхагата (санскр. букв. - той, що так прийшов, той, що так пішов) - титул, що ним у індійських релігіях поруч з терміном Будда (Просвітлений) вживається до осіб, що досягли звільнення від перероджень (реінкарнації) - нірвани.
- «Судабузи» - назва якою користувались музиканти гурту Татхагата та їх друзі для позначення музичний імпровізацій на задану тему або навіть без теми, що відбувались під час репетицій та концертів.